«ЕнергоЛайфу» розповіли, як у Кременчуці за допомогою холодного вуличного повітря обігрівають приміщення.

Теплогенераторна
«ЕнергоЛайфу» розповіли, як у Кременчуці за допомогою холодного вуличного повітря обігрівають приміщення.

Кременчук – одне з найбільш енергоефективних міст Полтавщини, яке активно впроваджує енергоощадні технології. Днями ми писали про ОСББ, жителі якого завдяки ІТП за зиму зекономили півтори тисячі гривень на опаленні, та альтеративну котельню, яка за допомогою пелетів обігріває три лікарні. Ще один кременчуцький приклад енергоефективності – приватне підприємство, де обігрів приміщення забезпечує тепловий насос.

Про особливості функціонування теплового насоса розповів технічний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Котлогаз» Вадим Базик:

«Теплий насос використовує енергію повітря. Тобто, система бере повітря температурою від мінус 10 до плюс 13 градусів і перетворює її в тепло. Таким чином, ми отримуємо теплоносій, який гріє підлогу у нашому підприємстві.

Технічний директор ТОВ “ВКП “Котлогаз” Вадим Базик

Ця система використовує електроенергію. З 1-го кВт електроенергії ми отримуємо 4-5 кВт тепла. Для порівняння звичайний обігрівач, який бере 1 кВт енергії, видає 1 кВт тепла. Звісно, чим нижча температура на вулиці, тим менший цей коефіцієнт тепла. Та все одно, в залежності від температури повітря, коефіцієнт складає від 2,5 до 4 одиниць»

Крім теплового насоса, на підприємстві ще є 2 газових стандартних котла. Коли не вистачає потужності теплового насоса, відповідно газові котли «включаються» в роботу.

«Практика показала, що ми практично вдвоє знизили витрати на обігрів нашого приміщення» – зазначив Вадим Базик.

Теплогенераторна обійшлася фірмі у півмільйона гривень. Тепловий насос коштує 370 тисяч, інші кошти – вартість додаткового обладнання. Проте технічний директор підприємства зазначив, що обладнання окупилося приблизно за 4 роки.

Видання: ЕнергоЛайф.інфо

ТОВ "ВКП "Котлогаз"

    ×