Вчора Маріуполь уперше відвідав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник. Йому випала честь перерізати червону стрічку, що ознаменувала закінчення першого етапу реконструкції котельні «138-й квартал», обладнаної новітніми установками, що дозволяють економити при опаленні до 20% природного газу та 30% електроенергії.

Зустрічав гостей директор ККП «Маріупольтепломережа» Дмитро Раус. Він розповів, що модернізація, що коштувала місту майже 22 мільйони гривень, була проведена в рамках регіональної програми, а сама котельня стала об’єктом комплексної реконструкції: тут встановили два сучасні енергозберігаючі котли фірми «Buderus» потужністю 19,2 МВт кожен, стільки ж пальників з високим рівнем автоматизації та низькою часткою емісії шкідливих речовин, сучасні теплообмінники, модуль каскадного регулювання, новітнє насосне обладнання та димові труби. Такі прогресивні установки повинні сприяти економії енергетичних ресурсів та зниженню собівартості виробництва теплової енергії. Очікується, що споживання дорогого газу скоротиться на 20%, а електроенергії — на 30%. ККД котлів складає близько 98%.

– Зараз ми розробляємо механізм, який би дозволив акумулювати зекономлені кошти на спеціальних рахунках, і надалі ці гроші витрачалися б на подібні прогресивні проекти, – зазначив міністр. — Президент поставив завдання витрачати якнайменше газу та електроенергії, і при цьому не допустити зростання тарифів для населення. На мою думку, вихід лише один — перехід на сучасні автоматизовані системи опалення. Ми підрахували, що маріупольський проект окупить себе вже за сім років.

Кульмінацією став пуск котла “Buderus” Logano S825, який вже за півтори хвилини видав першу теплову енергію. Як зазначив мер, другий етап реконструкції намічено на 2014 рік: планується встановити ще два подібні котли, вартість яких складе близько 27 мільйонів гривень.

Фахівці «Маріупольтепломережі» похвалилися перед міністром ще одним унікальним об’єктом, який опалює будівлю лікарні швидкої медичної допомоги. Тут була використана гібридна система приготування гарячої води, що живиться відразу кількома альтернативними джерелами. Основними елементами є 60 сонячних колекторів, розташованих на відкритому майданчику, потужний тепловий насос та латентний тепловий акумулятор, розроблений у Маріуполі. Дмитро Раус наголосив на тому, що система дозволила не лише налагодити безперебійне гаряче водопостачання лікарні, а й знизила до мінімуму споживання природного газу.

– Щороку місцева влада виділяє значні суми на допомогу комунальникам, – зазначив Юрій Хотлубей. — Але пріоритет, безумовно, віддається проектам, що самоокупаються. «Маріупольтепломережа» вже не перший рік утримує одні з найнижчих тарифів в області та Україні, підвищуючи заробітну плату своїм працівникам. Середня зарплата по підприємству становить близько 4,5 тисяч гривень, тоді як по місту — близько 3,5 тисяч.

Під враженням від побаченого Геннадій Темник запропонував одне із виїзних засідань колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України провести у Маріуполі, щоб фахівці з різних куточків країни змогли почерпнути позитивний досвід ефективної взаємодії комунального підприємства та міської влади.

ТОВ "ВКП "Котлогаз"

    ×