У травні міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Темник відвідав Донецьку область з робочим візитом, під час якого провів у Маріуполі виїзну нараду з актуальних питань діяльності житлово-комунального господарства. У заході взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації з питань ЖКГ, будівництва та транспорту Валерій Лукашенко, заступники міських голів, голів райдержадміністрацій, керівники комунальних підприємств та начальники управлінь житлово-комунального господарства міст та районів.
У ході візиту Геннадій Темник відвідав два об’єкти ККП «Маріупольтепломережа» та поділився своїми враженнями з журналістами міжнародного ділового журналу «Інвест-Україна».

 

Геннадий ТЕМНИК

Геннадій ТЕМНИК, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

– Мені дуже приємно сьогодні перебувати з робочим візитом на Донеччині. Вранці ми провели нараду зі спеціалістами будівельної галузі, обговорили проблеми, що накопичилися, побували на об’єктах, які зводяться в рамках реалізації Програми Президента України «Доступне житло». У ході спілкування з керівниками підприємств, що працюють на місцях, все бачиться зовсім інакше, і виникає чітке відчуття того, що всі законодавчі ініціативи міністерства потрібно в обов’язковому порядку обговорювати з безпосередніми виконавцями, тому що дуже важливо не тільки ухвалити закон, а й досягти його нормальної роботи.
Сьогодні у державі приділяється велика увага розвитку житлово-комунального господарства. Ми розуміємо, що це велика, складна та енергоємна галузь, у якій тривалий час не було модернізації. Однак сьогодні одним із основних завдань, які перед нами ставить Президент України Віктор Янукович, є скорочення протягом двох років споживання природного газу на 50%. У тому числі, за рахунок встановлення ефективнішого обладнання, яке дозволяє скоротити витрати на виробництво тепла та гарячої води. Подібні проекти зазвичай мають термін окупності 7-8 років.
Я хочу подякувати керівництву Донецької області, меру Маріуполя за те, що вони йдуть правильним шляхом. Сьогодні на нараді ми говорили про підготовку до наступного опалювального сезону, проаналізували проблеми минулого року. Дуже важливо зробити це зараз, щоб вирішити усі питання у підготовчий період.
За дорученням віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, і я, і мої заступники регулярно буваємо у різних областях України. Сьогодні відбулося відкриття після реконструкції котельні «138 квартал», модернізацію якої виконало комунальне підприємство «Маріупольтепломережа» у рамках реалізації Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Донецької області. Крім того, ми відвідали котельню лікарні швидкої медичної допомоги, де спеціалістами ККП «Маріупольтепломережа» було введено в експлуатацію гібридну систему приготування гарячої води, яка використовує тепло кількох альтернативних джерел. Закінчення першого етапу реконструкції котельні «138 квартал» – це не просто знакова подія для Маріуполя, а позитивний приклад модернізації об’єктів галузі житлово-комунального господарства, що почалася в країні в цілому.

– Якими темпами ведеться модернізація комунальних підприємств країни та чи виділяються на ці цілі кошти з державного бюджету?
– Ви знаєте, що уряд нещодавно ухвалив програму розвитку економіки України на 2013-2014 роки. Це комплексна програма модернізації країни, в тому числі за рахунок зростання вітчизняного виробництва, переходу на внутрішнє споживання товарів, які виробляються в Україні. У Програмі розвитку економіки на 2013-2014 роки приділено велику увагу питанню реформування житлово-комунального господарства, у тому числі у питаннях теплопостачання. Ми плануємо, що протягом двох років зможемо збільшити частку альтернативних видів палива у схемі теплопостачання країни з 5% до 50%, у тому числі до кінця 2013 року цей показник планується довести до 20%, і ще 30% – до кінця 2014 року. .
Як джерела фінансування для модернізації ЖКГ України ми розглядаємо декілька програм Світового банку, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та інших фінансових груп. Загальна сума проектів із модернізації тепло- та водопостачання, які будуть реалізовані у чотирнадцяти містах України, становить $15 млрд, термін кредитування – 20-25 років під 3-3,5% річних. У стадії закінчення знаходиться реалізація першого пілотного проекту, який ми відпрацьовуємо зі Світовим банком, із залученням значної суми – близько $140 млн. Ці проекти дозволять скоротити витрати тепло- та водопостачальних підприємств за рахунок встановлення більш ефективного обладнання. Отримана економія, яка, за нашими підрахунками, становитиме 10-20%, дозволить не лише повертати тіло кредиту, а й залишати частину коштів на розрахунковому рахунку підприємства для продовження робіт з подальшої модернізації.
Зараз міністерство опрацьовує організаційні питання – як акумулювати кошти на спеціальному рахунку, для того, щоб можна було гарантовано повернути їх інвестору.
Я наведу кілька цифр, які говорять про потенціал та перспективи інвестування у житлово-комунальне господарство України. Для обігріву на місяць одного квадратного метра житлової площі ми використовуємо в 3-4 рази більше газу, ніж у Європі, де було проведено модернізацію не тільки теплопостачальних підприємств, а й усього житлового фонду. Таким чином, ЖКГ має потенціал для того, щоб шляхом модернізації та впровадження енергозберігаючих технологій домогтися економії природного газу, яка дозволить повернути в повному обсязі інвестиційні кошти та не піднімати тарифи для населення, тому що це – головне завдання, яке перед нами поставив Президент.
Валентина БЫКОВА
Джерело: “Інвест-Україна”

ТОВ "ВКП "Котлогаз"

    ×